זכויות של בעל מניות בחברה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 13:03, 25 באוקטובר 2015

  היי לכם, אני מתכוונת להקים חברה עם חבר טוב שלי לשם ייבוא של בגדים מסין. לפני שנקים את החברה, אני רוצה לבדוק איתכם מה זכויותיו של בעל מניות בחברה? תודה, שלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

  13:16, 25 באוקטובר 2015

  שלום שלי,

  על פי חוק החברות, לבעל מניות בחברה הזכות להשתתף ולהצביע באסיפות הכלליות של החברה, לקבל דיבידנד, וכן לקבל את ערך השקעתו בפירוק החברה. מעבר לכך, על פי החוק, לבעל מניות זכות לקבל את הדו"חות הכספיים של החברה וכן הזכות לעיין במסמכי החברה. לעיתים קיימות זכויות נוספות לבעל מניות על פי תקנון החברה, ככול שתחליטו ליצור כאלו, ולכן מומלץ לפנות לעו"ד העוסק בתחום על מנת להתייעץ איתו בהתאם.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.