העברת מניות בחברה פרטית - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 15:18, 6 בדצמבר 2015

  שלום, לפני כשנה יסדתי עם חבר ללימודים חברה לשיווק בירות בארץ. לאחרונה, עקב סיכסוך עסקי בינינו, הוא מעוניין למכור את מניותיו ולהפסיק לעבוד בחברה. האם אני יכולה לחייב אותו למכור את המניות לי ולא לצד שלישי? תודה, רות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  עו"ד איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  15:24, 6 בדצמבר 2015

  היי רות,

  אם תקנון החברה ו/או הסכם המייסדים שחתמתם מקנה לך זכות סירוב ראשונה לרכישת מניותיו, הרי שחברך מחוייב להציע לך לרכוש את מניותיו בחברה באותם תנאים אותם הציע לצד שלישי כלשהו. באם התקנון/ההסכם שותק בנקודה זו, אין הוא מחוייב לעשות כן ויוכל למכור את מניותיו לצד שלישי כפי שירצה בכך. כמו כן, שימי לב שעל אף האמור, דירקטוריון החברה הוא שמאשר העברת מניות בחברה והוא רשאי לסרב לאשר העברה זו בנסיבות מסויימות.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.