כיצד מפרקים חברה משפחתית? - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • יפעת

  נשלח ע"ייפעת 10:22, 14 בדצמבר 2015

  שלום, אני בעלת מניות בחברה ביחד עם מספר קרובי משפחה שלי. לאחרונה, החברה אינה פעילה והחלטנו לסיים את הפעילות ולפרק את החברה. כיצד מפרקים את החברה? האם צריך לפנות לעו"ד בשביל הליך זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  10:32, 14 בדצמבר 2015

  שלום יפעת,

  ניתן לפעול לפירוק החברה על ידי הגשת תצהיר כושר פירעון לרשם החברות לפיו החברה יכולה לפרוע את חובותיה תוך 12 חודשים לאחר תחילת הליך הפירוק. על התצהיר צריכים לחתום רוב או כל הדירקטורים בחברה וחתימתם צריכה להיות מאומתת על ידי עורך דין. ככלל, יש לפנות לעורך דין בכדי שינהל את הליך הפירוק ויגיש לרשם את כול המסמכים הרלוונטיים, בהתאם למועדים הקבועים בחוק ובתקנות.

  בהצלחה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.