פגיעה בהכנסות עסק קטן בגלל עבודות רחוב - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 11:56, 29 בפברואר 2016

  יש לי עסק קטן שאני מנהל ב3 שנים האחרונות ובאיזור שבו נמצא העסק שלי (רשות מקומית) מדברים על עבודות ברחוב מה שאומר שבמשך שבוע לפחות לא יהיו לי כמעט לקוחות אם בכלל. האם הרשות המקומית אמורה לפצות אותי על אובדן ההכנסות בזמן העבודות שנכפות עליי? מה אני צריך לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  17:55, 17 באפריל 2016

  מאור שלום,
  אין כיום בחוק מנגנון קבוע לפיצוי בגין אובדן הכנסות בשל עבודות תשתית של רשות מקומית, ללא הוכחת נזק ממשי ומראש. בשאלתך חסרים כמה נתונים עובדתיים – האם קיים חוזה כלשהו בינך לבין אותה רשות מקומית הקובע פיצוי בשל אובדן הכנסות, ואם כן, באלה מקרים? האם העבודות שעתידות להתבצע ימנעו כל גישה שהיא של לקוחותיך בזמן ביצוע העבודות?

  בברכה, ירון
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.