ייבוא מוצר מחו"ל ומכירה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 14:06, 29 בפברואר 2016

  שלום, אני מעוניין להזמין בובות מסויימות דרך איביי או אתרים שדומים לו ולמכור אותן פה בארץ. כל נושא המיסים מוכר לי ויטופל בהתאם, רציתי לדעת על העניין של הייבוא עצמו, האם בסדר שאייבא ואמכור ללא ידיעת הספק ( אני לא מזמין דרכו כי לא מדובר בכמויות עצומות כמו שהוא דורש), האם צריך בלעדיות או שניתן בלי? יש מידע נוסף שחשוב שאדע על מנת שלא אעבור על החוק? \תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  ירון הראל, עורך דין,מנהל הפורום

  15:53, 7 במרץ 2016

  אבי שלום ,
  שאלותייך הינן מורכבות ונוגעות במספר היבטים משפטיים שבמסגרת הפורום לא יתאפשר להשיב בפירוט מה גם שישנו חסר עובדתי שמטבע הדברים במסגרת הפורום לא הועלה ועל כך יהיה עלייך להתייעץ בפגישה פרונטאלית, אשיבך דבר בצורה כללית שתאפשר לך לקבל תמונת מצב כללית כדלהלן:
  עולה משאלותייך כי הנך נוגע בסוגיית הייבוא המקביל.
  על פי מבחנים שנקבעו בפסיקה: מבחן הזיהוי, מבחן חיוניות השימוש, מבחן החסות צריך לקבוע על פי אותם מבחנים ניתן ולומר שראשית עליך לוודא שהמוצרים שאתה מייבא הינם מוצרים מקוריים, שנית עליך לעשות שימוש מועט ככל הניתן בסימן המסחר במידה וקיים סימן מסחר רשום ובהתאם למבחנים שצוינו לעיל, שלישית עליך לבדל עצמך מאת היבואן הנוכחי ולהימנע מהטעיה הצרכן לקיומו של קשר בין היבואן הנוכחי לבינך.

  בהצלחה, ירון
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.