שימוש בשם עסק ללא אישור - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 00:05, 7 במרץ 2016

  הנני בעל בר סלטים בבן יהודה תא בשם גמבה למיטב הבנתי עומד להיפתח בר סלטים בחולון הנושא את אותו שם איך אוכל להגן על השם המסחרי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  17:53, 17 באפריל 2016

  ליאור שלום,
  בהתאם להוראת סעיף 11(10) לפקודת סימני המסחר, "סימן המורכב מספרות, אותיות או מלים, הנוהגות במסחר לציונם או לתיאורם של טובין או סוגי טובין או הנוגעות במישרין למהותם או לאיכותם, זולת אם הוא בעל אופי מבחין" , איננו כשר לרישום כסימן מסחר.
  הסימן "גמבה" נכלל בקטיגורית הסימנים התיאוריים – סימנים המתארים במישרין את הטובין נושאי הסימן, טבע הטובין, מרכיב מרכזי הנכלל בטובין. כך לדוגמא: סימנים הכוללים את שם הטובין, כגון "לחמנייה" ו – "ריבה", לא יאושרו לרישום גם אם יעשה בהם שימוש רחב היקף ורב שנים, (פרידמן, עמ' 317).
  גמבה הינו סימן תיאורי מובהק אשר נמצא ברשות "נחלת הכלל" ואשר על כן לא ניתן להגן על סימן זה.

  בברכה, ירון
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.