ייבוא ושיווק נעליים הדומות לנעליים שנמכרות בארץ - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:00, 20 באפריל 2016

  ברצוני לייבא ארצה דגם שדומה בבסיסו לדגם של נעל מוכרת שנמכרת מספר שנים בארץ, ערכתי בדיקה קצרה ומסתבר שלחברה שמוכרת את הנעליים בארץ יש סימן מסחר רשום. האם במידה ואייבא את הנעליים (אשר שונות בעיצובן מהנעל המוכרת) אני חשוף לתביעה מצד החברה שמשווקת את הנעליים בארץ (חשוב להדגיש בנעל שברצוני לייבא יש כמה שינויי עיצוב - צבע שונה, לוגו שונה, וסוליה שונה)?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  18:30, 20 באפריל 2016

  עמית שלום,

  ראשית עליך לבדוק האם לחברה שמוכרת כבר את הנעל בארץ, יש מדגם רשום או סימן מסחר תלת-ממדי. מדגם למעשה מעניק הגנה על החוזי הכללי של המוצר, ובמידה וקיים מדגם רשום על הדגם שברצונך לייבא החברה עלולה לתבוע אותך בגין הפרת מדגם רשום. בנוסף, וכאן אנחנו כבר נכנסים לתחום של שימור המותג ואכיפה, החברה עלולה לתבוע אותך בכל מקרה בעילות של עשיית עושר ולא במשפט וגניבת עין. במקרה האחרון על החברה להוכיח כי רכשה מוניטין וכי הנעליים שהיא משווקת בעלי חוזי כללי ייחודי.
  עוד עליך להקפיד לא לעשות שימוש בסימנה הרשום של החברה במהלך שיווק הנעליים (בכתב ובע"פ).

  בהצלחה,
  ירון
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.