קבלת אישור לפני מכירת הדירה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 12:17, 11 במאי 2016

  אבי הוא איש מבוגר (אלמן) וברשותו דירה גדולה יחסית באזור ראשון לציון. אבי מעוניין לעבור לדירה קטנה יותר בשכנות לאחי בחולון. אני חושש שאבי ימכור את הדירה מתחת למחיר השוק או שייפול קורבן לעוקץ. האם ניתן להתנות את מכירת הדירה באישורי על מנת להבטיח שהדירה תמחר במחיר השוק?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  12:37, 11 במאי 2016

  רון שלום, על פי חוק המקרקעין ותקנות המקרקעין ניתן לפנות לרשם המקרקעין בבקשה לרישום ההערה על צורך בהסכמת צד שלישי. משמע עריכת העסקה (העברת הבעלות בדירה), תהיה מותנת בהסכמתו של צד שלישי, במקרה הזה אתה. על מנת לרשום הערה על צורך בהסכמת צד שלישי, עליך להצטייד בהסכמה בכתב של הבעלים (אביך) ולהגישה לרשם המקרקעין.
  בהצלחה,
  ירון
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.