הקמת שותפות או חברה בע"מ - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 18:17, 3 באוגוסט 2016

  אני מבקש להקים עסק עם שותף נוסף. האם עלינו להקים שותפות או חברה בע"מ לצרכי העסק? מה ההבדל בין שתי האפשרויות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  18:45, 3 באוגוסט 2016

  אילן שלום,

  על קצה המזלג, בין חברה בע"מ לשותפות הבדלים רבים, אולם המרכזי שבהם הינו כי בחובות וחבויות השותפות חבים השותפים בשותפות אישית ביחד ולחוד, בעוד שבחברה בע"מ, ככלל, אין בעלי המניות חבים אישית בחובות וחבויות החברה, למעט במקרים חריגים כגון מעשי רמיה של בעלי המניות תחת כסות החברה, אשר בהם מאפשר הדין לבית המשפט להרים את "מסך התאגיד" של החברה ולחייב את בעלי המניות/הדירקטורים של החברה באופן אישי בחובותיה.

  מהסיבה הנ"ל, כמו גם סיבות נוספות, רישומה של חברה בע"מ, במרבית המקרים, מועדף על פני רישומה של שותפות, שכן החברה הינה ישות משפטית המהווה "קו הגנה" לבעלי מניותיה מפני תביעות אפשריות בגין חובות וחבויות החברה.

  לא סיפקת מידע מספק בכדי שניתן יהיה לשקול שיקולים נוספים לבחירה בין שני סוגי ההתאגדות הנ"ל.

  בברכה,

  ירון

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.