לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נתנאל

הסכם מסחרי עם יבואן סיני

שלום, אני יבואן בתחום הצעצועים ואני רוצה ליבא לארץ מסין סחורה חדשה. הבעיה היא שבעבר עצרו לי סחורה במכס בגלל הפרת זכויות קניין רוחני למרות שהזמנתי סחורה אחרת. מצד אחד הסינים הכי זולים ומצד שני קשה לעבוד איתם ולסמוך עליהם מבחינה משפטית. מה אפשר לעשות כדי לצמצם את הסיכון ששוב יעצרו לי סחורה במכס? תודה.

נתנאל

שלום נתנאל, אכן זוהי בעיה מוכרת ולכן חשוב מאוד לעבוד נכון מול הספקים. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לעבוד עם הסכם משפטי ברור אשר קובע את תנאי ההתקשרות וכן שיפוי מצד הספק במידה והוא מפר את ההסכם. ההסכם צריך לכלול התחייבויות שונות של הספק כמו למשל לעמוד בתנאי ההזמנה ולהתחייב שלא להפר זכויות של צד שלישי כלשהו לרבות זכויות קניין רוחני. מעבר לכך חשוב שיהיה תיעוד להכל כך שאם במקרה תגיע לארץ הזמנה עם מוצרים מפרים שלא הזמנת, יהיה בידך תיעוד של ההזמנה המקורית אשר מוכיחה שלא הזמנת את המוצרים המפרים. במידה ואתה מייבא מהיצרן המקורי ישנם דברים נוספים שצריך לדאוג להסדיר, כמו למשל רישיון שימוש בסימן המסחר של המותג במידת הצורך. כמובן שיש להתייעץ עם עו"ד על מנת שינסח עבורך את ההסכם המתאים ביותר אשר יוכל להגן עליך באופן המיטבי ביותר. בהצלחה, מיכל * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משפט מסחרי