הפרת הסכם שכירות של שוכר - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אריאלה

  נשלח ע"יאריאלה 18:47, 3 בנובמבר 2012

  שלום רב, לפני כחודשיים "חתמתי" על הסכם שמאוחר יותר התגלה שהשוכר לא חתם על ההסכם שברשותי,לאחר שראה ובדק את הדירה התחייבתי שהדירה תהיה ראויה למגורים כחודש לאחר ההסכם ומבחינתו זה היה מאושר וכך הוספנו ידנית הערה זו (בהסכם)קיבלתי תשלום עבור חודשיים מראש אך לא גביתי ציקים קדימה אלה סמכתי על הבנדם שמדי חודש אבל את כספי,לאחר יומיים של שהות בדירה החליט המשכיר שאננו מעוניין שלמשיך את ההסכם ועזב את הדירה ..הוא דורש את התשלום (של חודשיים)האם עליי לתבוע את כל תקופת ההסכם (למשך שנה)והאם ההסכם רלוואנטי בהעדר חתימה ?

  השב
 • 10:32, 9 בספטמבר 2013

  שלום אריאלה, החתימה הנה הוכחה צורנית בלבד (לשון החוק). ההסכם אינו מחויב בחתימה (כמו הסכם בעלפה). חשוב שהייתה בין הצדדים גמירות דעת. דירה ראויה למגורים הנה מושג משפטי שיכול ואת אכן עומדת בו (דרישות בסיסיות ביותר). תוכלי לתבוע באם תחפצי. ברם, אולי יהיה נכון להשכיר מיידית לאחר ולהיפטר מן הצרה. אגב, בכל מקרה את מחויבת להקטנת הנזק ובית המשפט לעולם לא יתן לך שנת שכירות חינם. חובה עליך כמשכיר לנסות ככל יכולתך להקטין הנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.