ניהול כושל של מניות - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 12:00, 21 בפברואר 2013

  שלום, אני עובדת בחברה ובבעלותי אופציות למימוש שניתנו לי ע״י החברה..לפני כחצי שנה החלטתי לממש חלק מהאופציות וקיבלתי סכום כסף לפי חישובי חברת ניהול ההשקעות.. אתמול קיבלתי הודעה כי חברת ניהול ההשקעות עשתה טעות בחישוב הסכום שמגיע לי וכעת היא דורשת ממני להחזיר את ההפרש..מדובר בסכום של 43,000 שקל..סכום כסף שאינו ברשותי יותר..שוב אזכיר כי עברה מעל לחצי שנה מאז שקיבלתי את הכסף.. האם עליי לתבוע את חברת ניהול תיקי ההשקעות שהרי צריכה לשלם על טעותה..אני לא הייתי מודעת לסכום שעליי לקבל הנגזר לאחר חישובי מיסים מסובכים וכד׳.. אשמח לייעוץ...

  השב
 • 10:13, 9 בספטמבר 2013

  שלום יעל, חבל שהחברה עשתה "טעות" בחישוב. ברם, אין לראות בטעות ככל שהיא לרעתך משום עונש. מבין את תחושתך הסוביקטיבית. יחד עם זאת באם קבלת כסף ביתר - יש להשיבו. יחד עם זאת באם אין לך היכולת להחזיר פני לחברה והציעי להם הסדר תשלומים הנוח לך. באם הם יובילו זאת להליך משפטי, קרוב לוודאי שבית המשפט גם הוא ילך בדרך זאת. כולנו יודעים שגם המלכה אליזבת אינה יכולה לתת יותר ממה שיש לה. אמליץ לך בראשית הטיפול להעביר למומחה שיבדוק את ההחזר הנדרש, אולי החברה בכלל טועה בדרישתה ולא בדרך חישוב היתר המקורי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.