הגנה על הרעיון שלי - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 10:30, 2 במאי 2012

  יש לי רעיון שאני רוצה לרשום לפטנט אבל לא יכול מבחינה כלכלית האם אני יכול לחפש לי מממן ולהחתים אותו על הסכם סודיות מכיוון שאני מפחד מגניבת הרעיון כי הוא לא רשום על שמי ומה עוד אני יכול לעשות כדי להגן על עצמי במקרה של חלילה גניבת הרעיון ממני?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  11:00, 2 במאי 2012

  שלום עופר,
  בהעדר בקשת פטנט, הסכם סודיות היא האופציה הבאה בתור. אם המשקיע הפוטנציאלי חתם לך על הסכם סודיות, יש לך תיעוד שהרעיון היה שלך ואתה ספרת לו. לא תמיד קל (וזול) לאכוף הסכם סודיות, אבל זה סיפור אחר...
  בהעדר מימון, אתה יכול לשקול להגיש פרוביז'יונל לבד. תכתוב תיאור מפורט עד כמה שאפשר (עדיף באנגלית), ואתה יכול להגישו לבד דרך אתר משרד הפטנטים האמריקאי www.uspto.gov וברגע שיהיה לך מימון, תוכל לפנות לעורך פטנטים כדי להגיש בקשה מקצועית. תוקף הפרוביז'ינל הוא שנה, כך שתהיה חייב לממצוא מימון תוך שנה מיום ההגשה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.