רישום פטנט על אלגוריתם - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 12:09, 7 במאי 2012

  לפי מה שקראתי ניתן לרשום פטנטים גם על אלגוריתמים או נוסחאות כאשר מדובר במשהו שבא לפתור בעיה ספציפית בתחום מוגדר. למשל, כאשר נעשה שימוש באלגוריתם לצורך דחיסה של שידורי וידאו. בהקשר זה הייתי שמח להבין האם ניתן לרשום פטנט רק במידה ופותח אלגוריתם חדש לחלוטין, או גם במקרה היותר שכיח בו לוקחים אלגוריתם ששייך לעולם אחד, מבצעים בו קצת התאמות, ומעבירים אותו לעולם אחר שם לא נעשה בו שימוש עד היום (למשל, במצב בו אני לוקח אלגוריתם שמיועד במקור לדחיסת וידאו ומוצא דרך לעשות בו שימוש בתחום של מיפוי DNA).

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:26, 8 במאי 2012

  שלום ישי,
  השאלה שלך היא שכיחה ורלבנטית לתחומים רבים. התשובה הפשוטה היא שניתן לקבל פטנט, בתנאי שהבוחן משתכנע שה"מעבר" אינו מובן מאליו, או במילים אחרות יש לו התקדמות אמצאתית. זוהי שאלה סובייקטיבית במהותה, ויכול לקרות שעל אותה "שאלה", בוחנים במדינות שונות יראו את הבעייה ופתרונה באופן שונה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.