פטנט שממומש ע"י אדם ששמע עליו - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:00, 28 במאי 2012

  במקרה שבו אדם ששמע על פטנט שאדם אחר המציא אבל אותו אדם לא רשם את הפטנט ולא מתכוון להוציא אותו כפטנט אלא משתמש בו לשימושו הפרטי, האם אותו אדם ששמע על הפטנט ושכלל אותו ומעוניין לרשום אותו כפטנט ואולי גם ינסה למכור אותו נחשב שגנב את הפטנט?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  14:56, 28 במאי 2012

  שלום עמית,
  ממציא, שמישהו שמע ממנו את הרעיון והגיש עליו בקשת פטנט, יכול להתנגד בישראל לקבלת הפטנט רק במועד מאד ספיציפי, דהיינו 3 חודשים אחרי פרסום הקיבול, מועד אשר פתוח להתנגדות לקבלת פטנט ע"י צד ג'. הממציא יכול להגיש התנגדות ולטעון שהוא הממציא האמיתי.
  לאמיתו של דבר זהו פתרון מאד, מאד לא מספק מכיוון שאין לממציא כל שליטה על בקשת הפטנט, תוכנה והיכן היא מוגשת. לכל מדינה פרוצדורה משלה להתנגדות מטעם הממציא האמיתי, הליך שיכול להיות יקר מאד בסופו של דבר. עדיף מאד לא להגיע לשם.
  במידה וגונב הרעיון מייצר ומוכר את האמצאה, ניתן להגיש תביעה אבל חשוב להבין שחובת ההוכחה היא על הממציא. שוב, עדיף לא להגיע לשם ואם האמצאה חשובה להשקיע ברישום פטנט.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.