• יוני

נשלח ע"ייוני 14:27, 4 ביולי 2012

לא הייתי מגדיר את הרעיון שלי כפטנט אבל כמו. סיפרתי לחבר על רעיון לפרסומת שיש לי בנוגע לאיזשהוא מוצר, החבר סיפר לחבר אחר שעובד במשרד פרסום ומאוד יכול להיות שתצולם פרסומת עם הרעיון שלי שבעצם תהיה על שם החבר של החבר. האם יש לי בכלל דרך להרוויח מהרעיון שלי אם אני אתעקש שהרעיון שלי וגם איך אני יכול להוכיח את זה?

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

16:55, 4 ביולי 2012

שלום יוני,

אין זכויות יוצרים על רעיון כי אם על צורת הביטוי שלו.
    במידה והיית מעלה את הרעיון על הכתב בין בצורת סינופסיס, טקסט, קומיקס או תמונות ניתן לומר שיש לך זכות יוצרים. אבל כל עוד הוא לא נתת לרעיון ביטוי כל שהוא (בר הוכחה) אי אפשר להגן עליו.

כדי להוכיח את הקייס שלך (בהנחה שהביטוי בע"פ היה שווה ערך לביטוי מפורט בכתב), תצטרך להקליט הן את חברך והן את חברו לדוגמא. מאד לא פשוט.

בברכה,

גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.