בקשה ירוקה - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 19:22, 8 ביולי 2012

  שלום גד, יש לי רעיון לפטנט בתחום האנרגיה הירוקה,למיטב הבנתי זמן בחינה (מענה מבוחן הפטנטים) הוא 3 חודשים,האם זה כרוך באגרה בגלל שזה תהליך מזורז? יחסית לבקשה רגילה, ולמה משלמים אגרה של 719 ש"ח בכל זאת אם זה בכלל פטור והאם זה חוקי . שאלה נוספת מה זה סעיף 18 ולמה משלמים עליו לעורך פטנטים? תודה גד ואשמח למענה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  19:38, 8 ביולי 2012

  שלום תמי,
  בישראל, כאשר מגישים בקשת פטנט, ניתן לבקש את זירוז בחינת הבקשה. בקשת הזירוז מותנה בתשלום אגרה של 719 ש"ח ע"פ תקנות הפטנטים. ע"פ מדיניות רשם הפטנטים, ניתן לבקש זירוז לבקשות ירוקות, אך אין הדבר פוטר את המבקש מתשלום האגרה.
  ע"פ הליך הבחינה הנהוג בישראל, הבחינה מתחילה אחרי שהמבקש עונה על ההודעה לפני בחינה (ע"פ סעיף 18) בה המבקש מאשר שהוא עדיין מעוניין בבחינה, וכן הוא מחוייב ליידע את הבוחן הישראלי בתוצאות שהתקבלו בחו"ל אם הבקשה הוגשה גם במדינות מחוץ לישראל.
  התשלום לעורך הפטנטים היא עבור זמנו ומומחיותו בייצוג הלקוח כלפי משרד הפטנטים. זאת לא חובה להיות מיוצג ע"י עורך הפטנטים, אבל זה מומלץ מאד בייחוד לאדם שאינו בקי בפרוצדורה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.