רישום פטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 11:25, 13 באוגוסט 2012

  אחרי שעשיתי רישום ראשוני על פטנט שלי אני נאלץ לעשות הארכה של הרישום לעוד שנה. האם כדי להאריך את הרישום של הפטנט אני זקוק לעורך דין או שאפשר לעשות את זה לבד?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  23:11, 13 באוגוסט 2012

  שלום מיקי,
  משאלתך משתמע שאתה חדש בתחום, אנסה להסביר לך בקצרה כיצד עובד התהליך.
  אחרי שהגשת בקשת פטנט ראשונית (לא משנה איפה) זכויות הרישום במדינות אחרות נשמרות לך למשך שנה שלמה (ע"פ אמנת פריז). זאת אומרת שאם רשמתי בקשת פטנט בארץ היום ובעוד שנה באירופה, אזי גם אם מישהו הגיש את אותה הבקשה באירופה בעוד חודשיים אז למרות ש "פיזית" הגשתי עשרה חודשים אחריו, התאריך הקובע יהיה יום הבקשה הישראלית ואקבל קדימות עליו.
  זכות זו של שנה היא זכות ע"פ אמנת פריז, ואין צורך בהליך נפרד. אין אפשרות להאריך שנה זו ולו אפילו ביום אחד. אם אחרי שנה לא תגיש בקשות במדינות אחרות או בקשת PCT, אזי לא תוכל לתבוע דין קדימה מן הבקשה הראשונית.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.