טיימליין של פייסבוק - יכול להיחשב כפטנט ? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רוי

  נשלח ע"ירוי 08:48, 25 באוגוסט 2012

  שלום, לא מזמן התפרסמה ידיעה על מישהו שטוען שמארק צוקרברג "גנב" ממנו את הטיימליין אחרי שהשתתף בהרצאה שלו . שאלותיי הם: 1. האם לאותו בחור יש קייס משפטי אמיתי בטענתו או שזה ניסיון עקר לסחוט את צוקרברג ? 2. האם בדיעבד , בהנחה וזה רעיון מקורי , ניתן היה לרשום פטנט על הטיימלין שיחזיק מיים בבית משפט ? הרי מדובר בצורה לייצוג נתונים בלבד ושום שינוי המערב חומרה או משהו פיזי. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  20:49, 25 באוגוסט 2012

  שלום רוי,
  מבלי להכיר את הטענות שמעלה הבחור, נראה לי שאם יש כאן קייס לבחור זה יותר בתחום זכויות יוצרים מאשר פטנט (בשביל פטנט צריך אמצאה טכנולוגית).
  חשוב לדעת שאין זכויות יוצרים על רעיון כי אם על צורת הביטוי שלו, כך שאם יש לו קייס אז צריכים להתקיים לפחות שני תנאים:
  (א) הבחור היה צריך להגדיר בכתב צורה (או צורות) ספציפיות של מימוש רעיון הטיימליין;
  (ב)פייסבוק היו מיישמים את הרעיון שלו בצורת הביטוי שלו. אם פייסבוק יישמו את הקונספט הכללי שלו בצורה שהוא לא תיעד אותה, הוא לא יוכל לבוא טענות אליהם.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.