איחור בתשלום אגרה - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • יון

  נשלח ע"ייון 12:24, 6 בנובמבר 2012

  שלום, מה ההשלכות של אי-תשלום אגרת פטנט במועד? האם בתקופה שבין המועד לתשלום ועד מועד התשלום בפועל, אדם יכול להשתמש בסודות המגולמים באותו פטנט?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  16:21, 6 בנובמבר 2012

  שלום יון,
  יש כל מיני אגרות פטנט לתשלום, ואי תשלומן אינו בעל תוצאות זהות. ישנן אגרות שאם יש סיבה סבירה לאיחור בתשלום ניתן לשלמן, וישנן אגרות שאם לא שולמו בזמן, לא ניתן לשלמן מאוחר יותר.
  אם הכוונה הייתה לאגרות חידוש של פטנט שניתן, הרי שניתן ע"פ דין לשלם את אגרת החידוש באיחור של עד 6 חודשים בתוספת קנס כספי, ורואים את האגרה כאילו שולמה בזמן. מעבר ל-6 חודשים צריך סיבה טובה מאד כדי שהרשם יקבל את התשלום (בעקרון צריך להראות שרצינו לשלם, אבל מסיבה שלא תלויה בנו לא התבצע התשלום). צד ג' יכול להתנגד לקבלת התשלום באיחור, ובמקרים מסוימים אם התחיל להשתמש בפטנט אחרי שפג תוקף הפטנט (אבל לפני שהוחזר תוקף הפטנט), אפשר שיאשרו לו להמשיך להשתמש בפטנט מכיוון שכאשר החל להתשתמש בו, לא היה איסור חוקי לעשות זאת.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.