רעיון לפטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • שלום רב

  נשלח ע"ישלום רב 07:38, 26 בדצמבר 2012

  האם אפשר לאשר פטנט על רעיון שקיים ומיושם,אך החידוש שלי הוא להשתמש בו לצורך אחר ,נגיש לכולם ומייעל לטובת הכלל.כלומר החידוש הוא באופי השימוש. באופן וודאי יש שיפור ושדרוג המצב הקיים.מדובר בתוכנה.אם לא בפטנט האם ניתן להגן על הרעיון בדרך אחרת ? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  11:18, 27 בדצמבר 2012

  שלום לך,
  באופן עקרוני ברוב המקרים ניתן לקבל פטנט על שימוש חדש (ובלתי צפוי מראש) במוצר קיים, אולם קיימים מקרים (למשל שימוש בתרופות) שבהן לא כל המדינות מעניקות פטנט על שימוש חדש בתרופה קיימת.
  ההגנה שמעניק החוק למוצרים, שיטות, מערכות וחומרים חדשים הן באמצאות פטנט. אם לא תגיש / תקבל פטנט תהיה לך הגנה מועטה. זכויות יוצרים למשל יבטיחו לך שלא יעתיקו את התוכנה כמו שהיא, אבל אם מישהו יפתח את אותו הרעיון בקוד משלו, לא תהיה מוגן. כמו כן, אתה יכול לנסות לחתום על הסכם סודיות עם מי שאתה מתקשר איתו. ההסכם, אם יחתם, יחייב רק את מי שחתם עליו.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.