רישום פטנט בארה"ב - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 16:08, 26 בדצמבר 2012

  הגשתי בקשה זמנית לפטנט בארה"ב - -U.S. PROVISIONAL PATENT ועוד מעט עוברת השנה. כיצד מגישים בקשה מלאה בארה"ב? האם אוכל לבצע את זה דרך האינטרנט? או האם ניתן להגיש שוב בקשה חוזרת על בסיס רישום זמני למשרד הפטנטים בארה"ב? ומהם העלויות?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  11:22, 27 בדצמבר 2012

  שלום רחלי,
  באופן תאורטי, הממציא יכול להגיש את בקשת הפטנט בעצמו, גם דרך אתר משרד הפטנטים האמריקאי.
  באופן מעשי, לבקשת פטנט זמנית אין כל פורמט או מחוייבות ומה שתגישי "יתקבל". לבקשת פטנט מלאה יש הרבה יותר דרישות הן פורמליות ובעיקר בתוכן. כדי לקבל הגנה ראוייה, בקשת הפטנט חייבת להכתב על ידי איש מקצוע, אם לא חבל על הכסף והזמן.
  אני ממליץ לך בחום לפנות לעורך פטנט ישראלי שיכתוב עבורך בקשת פטנט מקצועית ויגיש אותה בארה"ב ובמדינות אחרות אם תרצי. יש לך גם אופציה להגיש בתום השנה בקשת פטנט בינלאומית, PCT.
  אגרת ההגשה בארה"ב היא בסביבות $600, אבל העלויות הן הרבה יותר גבוהות עבור כתיבת בקשת פטנט מלאה.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.