פרוביזנל - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אש

  נשלח ע"יאש 11:43, 27 בדצמבר 2012

  שלום , הגשנו פרוביזינל , רציתי לעשות קצת סדר בדברים, האם ניתן לתבוע אותנו במידה וקיים פטנט דומה ? האם במהלך השנה הזו אגיש בקשה מלאה וימצאו שיש פטנט כזה ידחו את ההמצאה או שמא יש אפשרות לבחון מחדש את עריכת הפטנט ולהגישו שוב?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  23:22, 28 בדצמבר 2012

  שלום אש,
  באמת צריך לעשות קצת סדר כאן ;)
  (1) אף אחד לא יכול לתבוע אותך על הגשת בקשת פטנט. בעל פטנט בתוקף (באותה מדינה) יכול לתבוע אותך רק אם אתה עושה שימוש מסחרי באותה מדינה במוצר / שירות המוגנים ע"י אותו פטנט.
  (2) בקשת פטנט מלאה כוללת תיאור + מערכת תביעות (claims), כאשר מערכת התביעות מגדירה את חדשנות האמצאה והיא זאת שנבחנת. אם מערכת התביעות שלך תדחה בדו"ח הבחינה הראשון (סטטיסטית % 9X מבקשות הפטנטים נדחות בדו"ח הראשון), אזי תוכל לתקן את התביעות, בתנאי שהתיקון נסמך ע"י התיאור. דהיינו, אם אתה לא מוסיף חומר חדש שאינו קיים בתיאור הנוכחי.
  (3) כדאי מאד שאת ההגשה המלאה תעשה דרך עורך פטנטים מקצועי, שיסביר לך את התהליך וידאג שהאמצאה שלך תהיה מתוארת בפרוטרוט ובפורמט המתאים לבקשת פטנט.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
 • 11:50, 27 בינואר 2013

  סעיף 2 בתשובתך מתייחס ל provisional או non provisional ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  12:53, 27 בינואר 2013

  שלום שירי,
  בסעיף (2) התייחסתי לבקשת פטנט מלאה (non-provisional). בקשת provisional לא נבחנת, ואין שום התייחסות ע"י הבוחן לתביעות שלה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.