מה התהליך של שיפור מוצר קיים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אלמוג

  נשלח ע"יאלמוג 09:36, 18 באפריל 2013

  שלום,יש לי רעיון לשדרוג מוצר קיים ונדרש מאד. ואני מעוניינת לדעת מה התהליכים שאני אמורה לבצע לפני שאני נגשת לחברות השונות ומציגה את רעיוני. אשמח לקבל תשובה ואף טיפים מאנשים שיעזרו לי לקדם את הרעיון. תודה רבה מראש ובמיוחד לך גד על הפתח שאתה נותן לאנשים כאן. מעריכים זאת מאד.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  10:12, 18 באפריל 2013

  שלום אלמוג,
  תודה על המחמאות... כדי להגן על הרעיון שלך לפני שאת פונה לחברות רלבנטיות, עליך להגיש בקשת פטנט על השיפורים. מותר בהחלט להגיש בקשת פטנט על שיפורים למוצר שאינו שלך. אם תקבלי את הפטנט, באותה מדינה (שהפטנט יתקבל) תוכלי למנוע שימוש מסחרי במוצר המשופר.
  חשוב להבין שגם אם תקבלי פטנט על השיפור, זה לא מקנה לך זכות אוטומטית למכור את המוצר המשופר, כי יכול להיות שפטנט על המוצר המקורי חוסם גם את המוצר המשופר. צריך לבדוק את זה. במקרה של חסימה הדדית (הליך די נפוץ), יש לשני הצדדים אינטרס להכנס למשא ומתן מסחרי על מנת להגיע להסכם להפצת המוצור המשופר.
  זה מבחינת הפטנט והזכויות. מעבר לכך את צריכה לעשות הערכה מסחרית על העלות הנוספת של השיפור ביחס לרווח הפוטנציאלי, שווקים ולקוחות חדשים וכו'.
  תצרכי ליווי של עו"ד מסחרי (הסכם סודיות, הסכם מסחרי). מעבר לכך, יש גם אנשים שמתמחים בליווי למשא ומתן. אם תרצי הפניות, פני אלי בפרטי.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.