• שלומי

  נשלח ע"ישלומי 21:43, 11 במאי 2013

  גד שלום יש לי רעיון למוצר חדש למטבח המוצר עצמו יהיה עשוי מפלסטיק עלויות יצור נמוכות המוצר לא מתוחכם אך חדש לגמרי בנוף המטבח.שאלותי הם א.האם ניתן לרשום על מוצר מסוג זה פטנט? במידה וכן האם זה שווה מאחר וקל מאוד יהיה להעתיק אותו ולשווק אותו.ג.במידה שאני מוותר על רעיון הפטנט ופונה לחברה גדולה לעניין אותם במוצר האם הסכם סודיות מגן באופן מלא על הרעיון?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  04:30, 12 במאי 2013

  שלום שלומי,
  אי אפשר לתת הערכה אם המוצר בר פטנט או לא בלי לדעת במה מדובר. כדי לקבל פטנט לא צריך שהמוצר יהיה מאד מתוחכם, אבל צריך שיהיה בו איזשהו חידוש טכנולוגי.
  אופציה שניה שצריך לשקול היא רישום מדגם (שיכול לבוא במקום או בנוסף לפטנט). מדגם מגן על צורה חיצונית של חפץ, ולפעמים ההגנה היא מספיק טובה.
  אם קל להעתיק ויייצר את המוצר, ההגנה בפטנט היא פחות אפקטיבית, כי כדי לממש פטנט צריך לתבוע את הייצרן או המשווק או הצרכן, מה שלא תמיד ריאלי.
  אם אתה פונה לחברה גדולה, הסכם סודיות (שדרך אגב, לא כולם מסכימים לחתום עליו) נותן לך הגנה תיאורטית לזמן מוגבל שהחברה לא תעשה שימוש ברעיון שלך, אבל באופן מעשי לא פשוט לממש הסכם סודיות.
  אופציה ריאלית עם מוצר קל לייצור והעתקה היא לבנות על רווחים מן הגל הראשון, עד שהמעתיקים יספיקו להכנס עם מוצר לשוק.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.