"העתקת" פטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 11:06, 27 במאי 2013

  חשבתי על רעיון למוצר צריכה חדש. לאחר חיפוש גיליתי שהמוצר קיים בברזיל ולטענת אתר החברה המוצר רשום כפטנט בברזיל ובאירופה. שיתוף פעולה עם החברה לא ריאלי מסיבות שונות. החברה הוקמה בשנת 2012. אני מעוניין לשווק את המוצר בישראל. כיצד עליי לנהוג כדי לא להיחשף לתביעה ולהגן על זכויותיי?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  11:30, 27 במאי 2013

  שלום אייל,
  אין לך זכויות על המוצר, כי כפי שאתה מתאר הוא פותח ע"י חברה אחרת.
  ע"פ חוק הפטנטים, אם החברה לא הגישה וקבלה פטנט בישראל, הרי זכויות השימוש מותרות לציבור, כולל אותך וכולל את עוד מי שירצה לשווק את המוצר בארץ.
  האם אתה מתכוון להעתיק את המוצר כמו שהוא או לפתח גרסה משלך? יכול להיות שגם אם אינך מפר פטנט (כי אין פטנט בישראל) אולי עדיין תהיה לחברה עילה לתבוע אותך (זכויות יוצרים, עשיית עושר שלא במשפט), תלוי איך נראה המוצר שלך.
  ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד מסחרי המבין בקניין רוחני. פנה בפרטי אם תרצה המלצות.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.