שאלה לגבי TRADE MARK - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 16:29, 10 ביוני 2013

  שלום, רציתי לדעת האם אני יכול להשתמש בשם (לרשום על המוצר שלי) משהו כמו Gil Inside (במקור אינטל משתמשים במושג Intel inside למחשבים בהם יש מעבד של אינטל). האם אינטל עלולים לתבוע אותי על כך? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  17:04, 10 ביוני 2013

  שלום גיל,
  לאינטל אין מונופול על המילה inside, רק על הקומבינציה Intel inside. אי אפשר להבטיח שאינטל לא יתבעו אותך (זו החלטה ריבונית שלהם), אבל אפשר לדון האם יהיה להם קייס חזק או לא.
  אם המוצר שלך הינו מעבד ששמו לינטל, די ברור שלוגו כמו Lintel inside יהיה מקור לבלבול עם המקור, ואינטל תלחם בזה קשות.
  מצד שני, אם אתה מייצר סבון וכותב Gil Inside על איזשהו חומר שלך, אין ספק שמי שקונה את הסבון לא יכול לחשוב שזהו סבון של אינטל, וזה לא יהיה הגיוני לטעון שאתה מנסה "לרכב" על המוניטין של אינטל.
  באמצע בין שני המקרים, ישנם מקרים גבוליים יותר. למשל, קוקה קולה נלחמה קשות בבתי משפט כדי שמתחרים לא יקראו למוצרים שלהם לא קוקה משהו ולא משהו קולה. במקרה הזה, בתי המשפט הכריעו שמותר משהו קולה (כמו פפסי קולה) אבל אסור קוקה משהו.
  התייעץ על השם הספיציפי שלך עם עו"ד בקניין רוחני על מנת לקבל חוות דעת יותר ממוקדת.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.