עריכת פטנטים בתחום מדעי המחשב - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 14:24, 6 ביולי 2013

  שלום, יש לי תואר במדעי המחשב ואני עובד כמ תכנת כבר 10 שנים בחברות בינלאומיות. כמו כן, יש לי תואר במשפטים ורישיון בעריכת דין. הייתי שמח לדעת האם תחום עורכי הפטנטים במדעי המחשב רווי? האם כדאי לי להיכנס לתחום או שהסיכוי קלוש למצוא עבודה בשכר ממוצע ומעלה?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  18:02, 6 ביולי 2013

  שלום א',
  אני מבין מדברך שאינך מתעסק בעריכת דין אלא בתכנות. ישנם משרדי עורכי פטנטים בהם ישנה גם פונקציה של עורכי דין ועורכי דין שהם גם עורכיי פטנטים יש בזה יתרון עבורם.
  לא הייתי אומר שהשוק רווי. בד"כ מישהו עם תואר במחשבים צריך לעבור שנתיים התמחות + בחיונות כדי להיות עורך פטנטים. כעורך דין, מותר לך להגיש בקשות פטנט, אבל כדי להיות רשום כעורך פטנטים (בפנקס עורכי הפטנטים) עליך לעבור התמחות + בחינות. שווה לך לשקול אם באמת כדאי לך.
  לא הייתי אומר שהשוק רווי, אבל תמיד למישהו בלי נסיון לא פשוט למצוא את העבודה הראשונה. לגבי השכר, אם את מחפש משהו גבוה מן השכר הממוצע במשק (8,000 ומשהו), אין שום בעייה, מתמחים במשרדי עורכים פטנטים מרווויחים הרבה יותר מזה.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.