מענה בוחן - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 11:32, 17 ביולי 2013

  שלום רב גד, אני לא יודע אם זה הפורום המתאים לשלאה הזו, הגשתי בקשת פטנט לפני כשנה בעזרת עורך פטנט, קיבלתי מענה ראשון מהבוחן ועורך הפטנט הגיש לי את התיקון והבטיח 95% סיכוי לקבלת הפטנט, ע"ס מידע זה השקעתי כסף רב בניתי אב טיפוס, תוכנית עסקית וכו ...והנה בא המענה השני של הבוחן וסיכוי קלוש ביותר לקבלת פטנט!...האם אני יכול להמישך בפיתוח המוצר גם ללא פטנט רשום? והאם יש אחריות של עורך הפטנט שהבטיח אחוז הצלחה גבוה אך בפועל לא יצא מזה כלום?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  11:44, 17 ביולי 2013

  שלום גיל,
  איפה הגשת את בקשת הפטנט, רק בישראל? אף עורך פטנטים אינו יכול להבטיח סיכויים להצלחה, כי בסופו של דבר ההחלטה אינה שלנו!
  לשאלתך הראשונה, הרבה מוצרים משווקים ללא פטנט עם ידיעה שהמוצר פתוח לחיקויים.
  בנוגע לרשלנות לכאורה של עורך הפטנטים ופיצוי עבור הנזק שנגרם לך, זוהי שאלה לעו"ד מסחרי על סוג הקשר והציפיות בינכם. זה חורג מתחום פורום זה.
  האם אתה בטוח שאין סיכוי לפטנט? שקול להעביר את הבקשה לעורך פטנטים אחר כדי לקבל חוות דעת מה ניתן לעשות. אשמח להעיף מבט אם תרצה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 13:07, 17 ביולי 2013

  כן רק בישראל הגשתי, למה איך זה משפיע?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  14:06, 17 ביולי 2013

  יש מדינות שהבחינה יותר קשוחה. למה אתה חושב שאין סיכוי לפטנט? הבוחן מצא פרסום כמעט זהה לשלך או שפשוט לא מקבל את הנימוקים שלכם לעומת פרסומים שאתה סובר שהם שונים מאמצאתך?

  תגובה
 • 15:31, 17 ביולי 2013

  לא מקבל את הנימוקים שלי, טוען שאין התקדמות אמצאתית : הוא מצרף כמה פטנטים שונים בתחומים שונים וטוען שצירופם שהוא מובן לכל בעל מקצוע ( לדבריו) יוצר את הפטנט שלי

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  17:22, 17 ביולי 2013

  מצב די שגרתי, רוב בקשות הפטנט לא מתקבלות באופן מיידי. אם אתה סבור שהחיבור בין ציטוטי הבוחן אינו ברור מאליו ו/או לא כל מה שציטט הבוחן הוא רלבנטי לאמצאה, יש בהחלט מקום להשיב לדו"ח הבוחן. ישנן כל מיני אסטרגיות למתן מענה, צריך לבדוק את המקרה לגופו.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 20:19, 21 ביולי 2013

  תודה על המענה, להזכיר שזה מענה השני של הבוחן, כן אשמח אם תוכל להעיף מבט אם יש סיכוי באמת להמשיך להשיב לבוחן או לוותר ולסגת מכל המיזם, איך אני אשלח את החומר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  22:46, 21 ביולי 2013

  שלח לי את מספר הבקשה שלך במייל ואחזור אליך:
  gad@benami.com

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.