האם הרעיון מתאים לרישום פטנט או מדגם? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 11:49, 21 באוגוסט 2013

  שלום, יש לי רעיון ואני לא בטוח האם נדרש לרשום מדגם או פטנט. דוגמה מקבילה לרעיון: בשום קיים מזלף לקצפת עוגה, הוא בצורת קונוס אם יציאה בקצהו. יש לי רעיון איך לעצב את המזלף כך שייתן תוצאה טובה יותר. האם שינוי הצורה למתן תוצאה טובה יותר נכנבת להגדרה של פטנט או מדגם? לפי מיטב הבנתי, כשמדובר במדגם, די בשינוי קטן בצורה המוגנת כדי לא להפר את זכות ההגנה- כך שמתחרה יכול לבצע שינוי קטן בצורה ולא להפר את ההגנה. האם הדבר נכון?? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  02:50, 22 באוגוסט 2013

  שלום רועי,
  מדגם מגן רק על צורה חיצונית של חפץ. באופן עקרוני מדגם מגן נגד חיקוי מלא וגם נגד שינויים לא מהותיים. השאלה מהו שינוי לא מהותי נתונה בסמכות בית המשפט.
  מדגם זול יותר ומהיר יותר לקבל מפטנט. לפטנט לעומת זאת הגנה רחבה יותר. לפעמים אפשר להגן גם במדגם וגם בפטנט. צריך לראות את המוצר עצמו כדי לתת דעה פרטנית.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.