מדע-->עריכת פטנטים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • דוקטורנט לכימיה עורך פטנטים

  נשלח ע"ידוקטורנט לכימיה עורך פטנטים 19:52, 21 בספטמבר 2013

  שלום, אני מסיים בקרוב תואר שלישי מדעי(כימיה) ורציתי לדעת כמה קל/קשה יהיה להיכנס לתפקיד עריכת פטנטים, בהנחה ואין לי ידע בתחום מלבד ידע מדעי/טכנולוגי נטו שצברתי בשלושת התארים(כולם בכימיה). בנוסף, מה המשכורת הצפוייה בהתמחות ולאחריה? פחות או יותר... תודה מראש. נ.ב. אם זה לא המקום לשאול, אשמח אם תפנו אותי למקום המתאים.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  20:39, 21 בספטמבר 2013

  אתה בהחלט מתאים כדי לחפש עבודה כמתמחה בעריכת פטנטים (לשם כך מספיק תואר טכני). אחרי שנתיים במשרד עורכי פטנטים, תוכל לגשת לבחינות בע"פ ובכתב שהעובר אותן מקבל רשיון של עריכת פטנטים.
  גובה המשכורת יכול להשתנות כמובן בהתאם ליכולות ולמשרד, אבל בגדול מתמחה יכול להתחיל ב 12,000 ברוטו (פלוס, מינוס) ואחרי קבל הרשיון לפחות 16,000 ברוטו.
  אם אתה מסיים בקרוב אתה יכול להתחיל לשלוח קורות חיים למשרדי עורכי פטנטים. אתה מוזמן לשלוח גם לנו jobs@benami.com
  בהצלחה,
  גדי

  תגובה
 • 21:02, 21 בספטמבר 2013

  תודה רבה על המענה המהיר, המקצועי והמפורט.

  בנוסף, אני לא בטוח-האם יש הכרח לעבור קורס עריכת פטנטים (נגיד זה של בר אילן) על מנת להתקבל להתמחות? אם התשובה שלילית, על מצנת לעבור את הבחינות, לומדים בעיקר מהנסיון או מקורסים שכאלה ו/או חומרי לימוד עיוניים אחרים? שוב,תודה וחג שמח.

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  21:06, 21 בספטמבר 2013

  אין צורך בשום קורס של עריכת פטנטים על מנת להתקבל להתמחות. את המקצוע תלמד תוך כדי ההתמחות. כדי לעבור את הבחינה בכתב (עריכת בקשת פטנט), תסתמך על מה שעבדת תוך כדי התמחות. לבחינה בע"פ צריך ללמוד את החוק בישראל + היבטים חשובים בחו"ל. במשרד שבו תעבוד יפנו אותך לחומרים מתאימים בבא הזמן.

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.