פטנט בתחום הטקסטיל - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 14:36, 9 באוקטובר 2013

  שלום רב, יש לי רעיון איך ליעל בגד לתינוקות, כך שיהיה יותר פונקציונלי, על ידי הוספת דבר מה על הבגד. אני עוד לא נתקלתי במוצר כזה קיים. האם ניתן להגן על רעיון כזה בפטנט? כיצד מתבצע תהליך רישום פטנט? כאשר אני פונה לחברת עריכת ורישום פטנטים, היא קודם בודקת לי האם המוצר כבר קיים? ומה אז? תודה, לירון.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  07:01, 10 באוקטובר 2013

  שלום לירון,
  כדי לתת לך תשובה נכונה האם אפשר להגן על הרעיון בפטנט צריך להבין מהו הרעיון שלך. צריך לבדוק א) האם המוצר הסופי הוא בר פטנט, וגם ב) האם מסחרית ניתן להגן עליו. לדוגמא, אם אתה משלב שני מוצרים שאפשר לקנות לחוד וכל אחד יכול לחבר אותם בעצמו, גם אם יהיה לך פטנט רשום, כל אחד יוכל לקנות את המוצרים בנפרד ולחבר אותם.
  עורך פטנטים יוכל לענות לך על השאלות הנ"ל אחרי שתסביר לו במה מדובר.
  עורך פטנטים לא יבדוק אוטומטית אם קיים כבר פרסום על רעיון כזה, אלא אם כן תבקש ותשלם על פעולת החיפוש בנפרד, מאד מומלך לערוך חיפוש לפני שמתחילים בתהליך.
  כדי לקבל פטנט, עורך הפטנטטים יערוך עבורך בקשת פטנט שאותה תצטרך להגיש בבמדינות השונות בהן תרצה הגנה. ההליך מתמשך על גבי מספר שנים. בשנה הראשונה מספיק להגיש בקשת פטנט במדינה אחת.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.