רעיון יעולי/הצעת ייעול - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 05:52, 11 בנובמבר 2013

  חשבתי על הצעת ייעול אשר יכולה להכניס לאחת החברות בארץ מלא לקוחות מדובר בחדשנות שכבר קיימת אך לא מיושמת שם אולם אולי יצטרכו רק לבנות את המערכת. השאלה שלי האם הצעה/רעיון כזו כן יכולה להכניס לי סכום כסף מסויים אם הם יממשו אותה? ואם לא האם יש להם זכות להשתמש בה אחכ אחרי שסירבו לי? נ.ב ההצעה הזו תמשוך את הלקוח, יעלה את רמת השירות בחברה ויצמצם תורות וטירטור כאשר יש עומס בעבודה מהצד של הלקוחות.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  10:16, 11 בנובמבר 2013

  שלום רפי,
  זאת שאלה טובה, ונפוצה. אין לה תשובה קלה. אם הרעיון כבר ידוע, ואתה רק מביא את הדברים לתשומת ליבם, אין לך חזקה / בלעדיות לרעיון (בניגוד לרעיון מקורי שלך שרשמת עליו פטנט).
  השאלה נוגעת אם כך יותר לתחום של משא ומתן מסחרי, האם תוכל לחתום איתם על הסכם מראש של תשלום עבור ייעול, כאשר יש לך בעייה שתצטרך לגלות מהו רעיון הייעול כדי שיחתמו איתך, ואחרי שתגלה לא באמת צריכים אותך יותר...
  מציע לך לפנות לעו"ד מסחרי כדי לראות אם הוא יוכל לעזור לך.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.