חיסיון עורך פטנטים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 21:29, 10 בדצמבר 2013

  שלום, במסגרת פגישה עם חברת פטנטים מסויימת, התבקשתי להציג את הפטנט. ביקשתי להחתים את עורך הפטנטים בכתב סודיות. העורך טען כי אין צורך כיוון שקיים חיסיון וכי המשרד עוסק בנושאים הרגישים ביותר. השאלה היא כזאת, נניח ואספר לעורך הפטנטים על הרעיון, בפגישה שלא מתועדת בשום מקום. מה ימנע מצד ג' כלשהו לפתח ב"מקרה" פטנט זהה לשלנו לאחר שאחשוף את הפטנט? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:13, 11 בדצמבר 2013

  שלום אלון,
  עורך פטנטים מחוייב לשמור על סודות לקוחותיו. לא שמעתי על אף עורך פטנטים (מוסמך, עם רשיון) שמעל באימון לקוחותיו והלך לפתח ולשווק אמצאה שגילו לו בסוד. עורך פטנטים כזה יאבד את רשיונו, שמו הטוב וכן יהיה חשוף לתביעת נזיקין.
  כעורכי פטנטים, המקצוע שלנו הוא לשמוע על סודות ולעזור להגן עליהם, כך שלדעתי אם אתה עובד משרד מסודר, אין לך מה לחשוש.
  דרך אגב, המונח חסיון נוגע לעניין אחר. חסיון הוא נוגע לעורכי דין ולקוחותיהם (לא עורכי פטנטים) ונוגע למצב שבו עורך דין שומע למשל מלקוח על עבירה שהלקוח ביצע, ואין למשטרה זכות לחקור את עורך דין על העבירה, כי יש חסיון בין עורך הדין ללקוח. אם תגלה לעורך פטנטים על עבירה שבצעת, למשטרה תהיה זכות לחקור אותו ולא תהיה לעורך הפטנטים זכות שתיקה בנושא.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 01:15, 14 בספטמבר 2014

  שלום,
  בנושא דומה אצרף שאלה בבקשה,
  אם אני מעוניין להציג רעיון ייחודי לעורך דין למטרת ייעוץ מאותו עורך דין, נאמר לי שאני צריך לחתום איתו הסכם סודיות למטרת שמירה על הרעיון שלא יגיע "בטעות" לצד ג'.

  דעתך?
  תודה רבה,
  שמעון.

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.