• 10 בדצמבר 2013

  חיסיון עורך פטנטים

  שלום,
  במסגרת פגישה עם חברת פטנטים מסויימת, התבקשתי להציג את הפטנט. ביקשתי להחתים את עורך הפטנטים בכתב סודיות. העורך טען כי אין צורך כיוון שקיים חיסיון וכי המשרד עוסק בנושאים הרגישים ביותר.

  השאלה היא כזאת, נניח ואספר לעורך הפטנטים על הרעיון, בפגישה שלא מתועדת בשום מקום. מה ימנע מצד ג' כלשהו לפתח ב"מקרה" פטנט זהה לשלנו לאחר שאחשוף את הפטנט?

  תודה רבה!

  10 בדצמבר 2013
 • מנהל הפורום גד בנט 11 בדצמבר 2013

  חיסיון עורך פטנטים

  שלום אלון,
  עורך פטנטים מחוייב לשמור על סודות לקוחותיו. לא שמעתי על אף עורך פטנטים (מוסמך, עם רשיון) שמעל באימון לקוחותיו והלך לפתח ולשווק אמצאה שגילו לו בסוד. עורך פטנטים כזה יאבד את רשיונו, שמו הטוב וכן יהיה חשוף לתביעת נזיקין.
  כעורכי פטנטים, המקצוע שלנו הוא לשמוע על סודות ולעזור להגן עליהם, כך שלדעתי אם אתה עובד משרד מסודר, אין לך מה לחשוש.
  דרך אגב, המונח חסיון נוגע לעניין אחר. חסיון הוא נוגע לעורכי דין ולקוחותיהם (לא עורכי פטנטים) ונוגע למצב שבו עורך דין שומע למשל מלקוח על עבירה שהלקוח ביצע, ואין למשטרה זכות לחקור את עורך דין על העבירה, כי יש חסיון בין עורך הדין ללקוח. אם תגלה לעורך פטנטים על עבירה שבצעת, למשטרה תהיה זכות לחקור אותו ולא תהיה לעורך הפטנטים זכות שתיקה בנושא.
  בברכה,
  גדי

  11 בדצמבר 2013
  • 14 בספטמבר 2014

   חיסיון עורך פטנטים

   שלום,
   בנושא דומה אצרף שאלה בבקשה,
   אם אני מעוניין להציג רעיון ייחודי לעורך דין למטרת ייעוץ מאותו עורך דין, נאמר לי שאני צריך לחתום איתו הסכם סודיות למטרת שמירה על הרעיון שלא יגיע "בטעות" לצד ג'.

   דעתך?
   תודה רבה,
   שמעון.

   14 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?