פטנט פרוביזורי - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 12:43, 11 בדצמבר 2013

  שלום כאשר ניגשים להגיש בקשה לפטנט פרוביזורי, אמורים לרשום אותו ב"כלליות" או בצורה ספציפית, כלומר נניח (סתם דוגמא) שאני רוצה פטנט על מצלמה להוכחת אשמה במקרה תאונה שיושבת על הרכב, כאשר המטרה היא שהמצלמה שיושבת דווקא על גג הרכב למשל כדי שלא תפריע לנהג, אבל אני רוצה שהפטנט יחסום כל מי שיעשה שימוש במצלמה על הרכב, האם בפטנט הפרוביזורי אני אמור לתאר את הפטנט כמצלמה היושבת על גג הרכב או כמצלמה היושבת בכל מקום על הרכב לרבות מכסה המנוע, הגג, המראות, הפנסים וכו'? ברשותך שאלה נוספת, נניח שאת המצלמה של הרכב אני ארצה להתקין ולעשות שימוש בחורים שקיימים כבר נניח חורים שמיועדים לשימוש לגגון והמצלמה אמורה להיות מותקנת על אחד מהחורים שמועדים לגגון, האם אני בעצם אמור להגיש בקשה חדשה נפרדת, "שימוש בחורי הגג הקיימים לצורך התקנת המצלמה"? או שאני אמור לתאר את כל המוצר בבקשה אחת? ואם כן רשמתי בבקשה אחת את תיאור כל המוצר, ובעצם יש כאן כמה פטנטים, האם ניתן יהיה להפיק מבקשה פרוביזורית אחת כמה בקשות מלאות לפטנטים? זה קצת מסובך לענות באינטרנט אבל אני הייתי רוצה להגיש בעצמי את הבקשה הפרוביזורית לפני תודה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  15:47, 11 בדצמבר 2013

  שלום אבי,
  מלאכת כתיבת בקשת פטנט טובה דורשת מיומנות מקצועית כדי לתאר ולהגן על אמצאה בצורה נכונה. בקשת הפטנט כוללת חלק יותר טכני (תיאור, שרטוטים) וחלק יותר משפטי (תביעות). התביעות מגדירות את חדשנות האמצאה והן שיקבעו את היקף ההגנה של הפטנט. ככל שהתביעה כללית יותר, היקף ההגנה המבוקש גדול יותר אבל גם יותר קשה לקבל תביעה כזו כי היא יכולה אולי גם לתאר מוצרים קיימים ואז לא יהיה ניתן לקבלה.
  בד"כ בבקשת פטנט עורך הפטנטים יתאר גם את הרעיון הכללי וגם מספר דרכים שונות למימוש הרעיון.ולכן מימוש המצלמה בדוגמה שלך ע"י שימוש בחורים קיימים, יכול בהחלט להכנס לאותה הבקשה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.