זכויות על המוצר - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 23:19, 31 בדצמבר 2013

  שלום גד, יש לי רעיון נחמד , קל לייצור, הבעיה שאין אפשרות ליצור עליו פטנט, כי הוא לא כמו המנורה של אדיסון, השאלה שלי, איזה עוד אפשרויות להגן על מוצר חוץ מפטנט? והאם ניתן לרשום אותו תחת שם אחר שלא כפטנט, כי אני חושש שאם אני אייצר את המוצר כולם יקפצו על ההמצאה וכולם ייצרו כמוהו ולא תהיה לי עדיפות עוד.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:46, 1 בינואר 2014

  שלום גיא,
  קצת קשה להשיב תשובה בלי לדעת מהו המוצר שלך. בעקרון ישנה הגנה נוספת הנקראת מדגם המגינה על עיצוב של חפץ. לדוגמא, אם עצבת ספל או אהיל בצורה מיוחדת, ניתן לבקש הגנה על העיצוב החדש. אם הרעיון שלך יכול להכיל מספר רב של ווריאציות, הגשת מספר רב של מדגמים הופכת את ההשקעה במדגם ליקרה.
  מעביר לכך, ניתן לבקש הגנה על שם של מוצר (ע"י סימן מסחר), הגנה זאת תקפה רק נגד שימוש בשם שנרשם (לא במוצר). הגנה כזאת יעילה אם יש למוצר שלך מוניטין טובים ואנשים יעדיפו לקנות את המוצר תחת שם המותג שלך.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.