לימוד עריכת פטנטים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 16:46, 2 בפברואר 2014

  שלום רב, שמי קרן ואני למדתי הנדסה ביורפואית, וכרגע חושבת על המשך לימודים לעריכת פטנטים. האם תוכל להגיד לי אם יש ביקוש עבודה בתחום של מכשור רפואי? ואם כן, מה טווח השכר? תודה רבה קרן

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  16:54, 2 בפברואר 2014

  שלום קרן,
  קודם כל, אין באמת לימודים לעריכת פטנטים. כדי להיות עורך פטנטים צריך להיות בעל תואר מדעי ולעשות התמחות של שנתיים במשרד עורכי פטנטים ואחריהם לעבור בחינות במשרד הפטנטים. ישנם כל מיני קורסים של פטנטים, אבל הם לרקע כללי ולא יקדמו אותך לקראת קבלה להתמחות.
  תחום המכשור הרפואי הוא תחום חזק בישראל ויש עבודה בתחום. אם את גם מסוגלת להבין פיתוחים בתחומים משיקים כגון מחשבים ו/או מכניקה, זה יכול להעלות את ערכך.
  השכר תלוי כמובן במשרד וביכולות שלך. אפשר להגיד שאם את טובה, שנים ספורות אחרי קבלת ההסמכה לעורך פטנטים, סביר מאד שתרוויחי לפחות 20,000 ש"ח.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 17:18, 2 בפברואר 2014

  תודה רבה!

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.