פטנט על תוכנה - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 22:14, 15 במרץ 2014

  ערב טוב גד , רציתי לשאול האם אפשר לקבל פטנט על תוכנה, יש לי רעיון לאפליקציה ואני מתאר מה היא עושה אך לא מפרט את הקוד שלה מבחינת מחשבים האם יש מקום לקבל פטנט על תוכנה כזאת? אשמח אם תלכן את העניין ועל פטנטים של תוכנות בכלל תודה, יהודה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  23:17, 15 במרץ 2014

  שלום יהודה,
  ניתן לקבל פטנט על אפלקציה אשר מהווה חידוש טכנולוגי. הפטנט ינתן על היישום והחידוש, לדוגמא אפלקציה סלולרית המצלמת את העין, מנתחת את התמונה ומצליחה לחשב מהו לחץ הדם של המצולם (סתם דוגמא ;) הפטנט ינתן על כל היישום (מערכת ושיטה למדידת לחץ דם בעזרת ניתוח תמונת עיין). בפטנט נצטרך להסביר כיצד נעשה החישוב. ברור שהחישוב נעשה ע"י תוכנה. אם ינתן כאן פטנט, הפטנט יחסום כל אפליקציה דומה, לא משנה באיזה קוד תוכנה היא תהיה כתובה.
  כאשר אתה קורא שלא נותנים פטנט על תוכנה, הכוונה היא שכאשר אתה כותב קוד מסוים, לא ניתן לקבל פטנט על שורות הקוד הספציפיות האלה. שורת הקוד הספציפיות מוגנות אוטומית ע"י זכויות יוצרים (אותה הגנה על ספר שפרסמת). ההגנה בזכויות יוצרים מגינה רק על העתקה של אותן שורות קוד בדיוק, אבל לא מונעת ממישהו לקחת את הקונספט וליישם אותו בקוד אחר. הגנה כזאת מספק רק פטנט.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.