פטנט באקדמיה - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רון אורבך

  נשלח ע"ירון אורבך 05:17, 12 באפריל 2014

  שלום רב, ברצוני לדעת מה זכויות סטודנט במוסד אקדמאי בעת רישום פטנט. כיצד מתחלקים באחוזי הפטנט האוניברסיטה, המנחה והסטודנט שביצע את העבודה המחקרית? יתר על כן, כיצד יש להתחלק במידה והסטודנט מציע רעיון הקשור לתחום מחקרו, אך בפועל לא נעשית עבודת מחקר בתחום טרם רישום הפטנט? האם הסטודנט במקרה זה, המהווה את החלק הרעיוני המלא, תלוי בחסדיו של המנחה/אוניברסיטה לגבי חלקו בפטנט?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גדי בנט,מנהל הפורום

  11:45, 12 באפריל 2014

  שלום רון,
  פטנט לא קשור ישירות להאם בוצע מחקר או לא. פטנט ניתן על הצגת יישום חדש. פטנט ניתן על יישום של רעיון לא על הרעיון עצמו.
  לעובדי האוניברסיטה (חוקרים, מרצים) יש הסכמים מאד מסודרים עם האוניברסיטה. אם אתה סטודנט והרעיון הוא שלך וקיבלת עזרה מהמרצה, תצטרך להגיע להסכם עם האוניברסיטה על החלק שלך לעומת החלק של המרצה (אוניברסיטה). אתה לא תלוי בחסדי האוניברסיטה, אבל כמו כל שותף אחר, עדיף להגיע להסכם מרצון ולא לסכסוך משפטי.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.