המצב כל כך קשה בעריכת פטנטים? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • המדען שרצה להיות קצת משפטן

  נשלח ע"יהמדען שרצה להיות קצת משפטן 22:32, 1 ביוני 2014

  שלום לגד ולבאי הפורום. אני לא רחוק מסיום(מספר חודשים) תואר שלישי בכימיה וגם לאחר שליחת עשרות מכתבים עם קורות חיי למשרדי עורכי פטנטים בארץ (מהגדולים ביותר עד ללא מוכרים כמעט בכלל), נראה שהמצב בתחום לחדשים, כלומר לכאלה שרוצים להיכנס להתמחות בעריכת פטנטים - עגום. ברוב המוחלט של המקרים אין שום תגובה וכאשר כבר יש, נאמר לי שזה לא רלוונטי לפחות לשנה הקרובה (אני לא יכול להרשות לעצמי להמתין עד אז). מעבר לעצה כללית כמו "זה מה יש, נסה לא להתייאש ומקסימום נסה שוב בעוד שנה" יש לכם עצות פרקטיות בנושא? בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:29, 2 ביוני 2014

  שלום למדען,
  לצערי אין לי תשובת קסמים עבורך. דווקא בכימיה (וביחוד כימיה אורגנית), לא פשוט למצוא מתמחים. קלטנו מתמחה בשנה שעברה בתחום ולא היה פשוט למצוא מישהי טובה.
  דרך אחרת לפנות היא דרך משרדי השמה שמתמחים בתחום הפטנטים כגון:
  .ipresources.co.il
  glawbal.com
  ethosia.co.il
  נראה לי שרוב המתמחים באים דרך חברות השמה.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
 • 21:36, 2 ביוני 2014

  הבנתי. אני מודה לך על הסיוע!

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.