עריכת פטנט-אודה לכל מי שיענה לי-אשמח לקבל כמה תשובות של עיצות - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 22:56, 28 ביולי 2014

  שלום רב, התחלתי תהליך שך רישום בחברה מסויימת והם רוצים שאני אביא להם חומר שיסביר איך דברים עובדים, ועל החלקים, אין לי חומר ואני לא אלקטרונאי. אני גם לא רוצה לספר על כך למהנדס או אלקטרונאי כדי שלא יגנוב את הרעיון וגם שלא ידרוש אחוזים. חשבתי אולי לספר בצורה חלקית שיעשה עבודה חלקית ואני אשלים. החברה של הרישום הציעה לי להגיד פרוביזינל וכך אוכל לפנוןת למומחה שיוכל לבדוק לי דברים ולהכין חומר לעריכה. אני לא רוצה להוציא הרבה כסף, וגם ההמצאה לא מסובכת, אלא פשוטה יחסית. אשמח לקבל עצות מבעלי ניסיון שעברו את התהליך או מומחים בתחום, תודה אבה לכל מי שיענה, לא מצאתי עוד פורום מלבד זה משום מה. איתי

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  23:30, 28 ביולי 2014

  הי איתי,
  הדרישה של החברה לפרטים על אופן העבודה ועל החלקים היא מאד במקומה. בעקרון, לא מקבלים פטנט על רעיון כללי, אלא רק על דרך יישום. לדוגמא, מכונת זמן זה רעיון נפלא, אבל תקבל פטנט רק כשתסביר איך המכונה שלך עובדת...
  הדרך הנכונה היא ללכת לאיש אלקטרוניקה ולשלם לו על תכנון / בניית אב טיפוס. אתה צריך להחתים אותו על חוזה מסודר של שמירת סודיות, וכן העברת כל הזכויות של עבודתו אליך. כך תוכל לרשום פטנט איכותי יותר.
  לחלופין, יש גם אופציה של להגיש פטנט פרוביז'יונל עם הפרטים שיש לך, ואח"כ להשלים את הפרטים (יש לך עד שנה). זה לא תמיד יצא לך יותר זול, אבל זו בהחלט גם אופציה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.