התמחות in house לעומת בחברה לעריכת פטנטים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • מתמחה בפוטנצייה

  נשלח ע"ימתמחה בפוטנצייה 09:28, 31 ביולי 2014

  גד שלום, האם יש עדיפות להתמחות בעריכת פטנטים בחברה פרמצבטית שבה יש מחלקה לעריכת פטנטים לעומת חברה שמספקת שירותי עריכת פטנטים בתחומים שונים לחברות שונות? האם יש הבדל בתנאי ההעסקה ומהן ההשלכות לאחר סיום ההתמחות בכל הקשור להשתלבות עתידית כעורך פטנטים מן המניין? (האם סוג אחד של התמחות "נחשב" יותר וכדומה). תודה רבה, מתמחה בפוטנצייה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:57, 31 ביולי 2014

  שלום למתמחה בפוטנציה,
  כן יש הבדל ברור בתפקיד ובממומחיות בין התמחות במשרד לעריכת פטנטים ובין התמחות in-house. לא יודע להגיד לך משהו כולל על תנאי העסקה, אבל אם אתה רוצה להיות עורך פטנטים מן המנין אני ממליץ ביותר להתמחות במשרד לעריכת פטנטים. רק שם, תוכל להחשף לכל האספקטים של עריכת פטנטים (כתיבת פטנטים, מענה על דוחות בוחן ווכו'), ובד"כ להתחכך בעוד עורכי פטנטים מקצועים. העבודה in-house היא שונה בתכלית, ויכולה להיות הרבה, הרבה יותר מצומצמת לדוגמא: לדבר עם חוקרים בחברה, לערוך חיפושים ראשוניים ואח"כ לתאם מול משרד לעריכת פטנטים. גם אם תרצה בעתיד לעבוד in-house, עדיף לך בההתחלה להתמחות במשרד לעריכת פטנטים, כדי לקבל מומחיות גדולה יותר בתחום.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.