עורך פטנטים כמקצוע - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 11:35, 5 באוגוסט 2014

  שלום, למדתי שלושה תארים בתחומי הכימיה והפיזיקה. אני שוקל כיוון מקצועי של עריכת פטנטים. יש לי כמה שאלות. למי מתאימה העבודה כעורך פטנטים? מה הם מאפייני העבודה? אילו יכולות/כישורים/תכונות היא דורשת? למי לא מתאים להיות עורך פטנטים? אילו אתגרים יש בעבודה כעורך פטנטים? דוד

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  12:17, 5 באוגוסט 2014

  שלום דוד,
  שאלה טובה... ;)
  עורך פטנטים טוב צריך להיות מהיר תפיסה, בעל ידע רוחבי רב ההרבה תחומים עם יכולת ללמוד מהר שטחים חדשים, להבדיל בין עיקר לטפל, וכן להתבטא היטב בכתב באנגלית. רוב העבודה היא טכנית במהותה ובכתב (כתיבת בקשות פטנט, התמודדות מול השגות בוחני פטנטים).
  מספר אתגרים: עמידה בלוחות זמנים (לפעמים יש לחץ, לא הכל אפשר לתכנן מראש), למידה של תחומים טכניים שונים ברמה של שיחה טובה עם מומחים בתחום (ממציאים).
  לא מתאימים להיות עורכי פטנטים אנשים שהם איטיים מדי, לא מצליחים להבדיל בין עיקר לטפל, אנגלית חלשה, לא מתבטאים היטב בכתב.
  בהצלחה!
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.