אני מפתח מוצר טכנולוגי ובוחן אפשרות לרישום פטנט. - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • Avi

  נשלח ע"יAvi 17:24, 28 באוגוסט 2014

  שלום רב, אני מפתח מוצר טכנולוגי (אב-טיפוס) שמביא עימו חדשנות מהפכנית שכאשר חב' הטכנולוגיות בעולם יראו את אופי השימוש וחויית השימוש אני דיי בטוח שהם ירצו להעתיקו במהרה. לכן חשבתי להגן על כך בפטנט ואף קפצתי לייעוץ מקצועי בנושא. אך עדיין אני מבובלב מעט... 1 - הבנתי שאין דבר כזה פטנט "עולמי" אז מה הטעם ברישום פטנט בארץ אם אני יודע בוודאות שחברה טכנולוגית גדולה כזו או אחרת מארה"ב \ סין \ קוריאה תעתיק את המוצר שלי? 2 - המוצר שלי כולל מכלול רחב של חיישנים ובנייהם 2 טכנולוגיות שכבר קרובות לבשלות אך לא נפוצות בשוק, במקום להמציא את הגלגל אני חושב לשלב את אותם החיישנים בפיתוח שלי בנוסף ליכולות הייחודיות שאני מפתח, השאלה אם אני רושם פטנט על מה שייחודי במוצר שלי, בזמן שהשתמשתי בטכנולוגיות קיימות אחרות, האם יש בזה ריסק מסויים? כלומר, זה שהמצאתי רכיב שעושה משהו ייחודי שלא קיים בשוק אך השתמשתי בעוד כמה רכיבים קיימים כדי לשלב את כל הטכנולוגיות יחד ע"מ ליצור טכנולוגיה + דפוסי שימוש חדשים, משמש לטובתי או לרעתי ברישום הפטנט? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  20:23, 28 באוגוסט 2014

  שלום אבי,

  אני תוהה אם באמת התייעצת עם עורך פטנטים, כי הוא היה אמור לענות לשאלות שלך שהן די סטנדרטיות ביננו.

  1. אתה צריך לרשום פטנט במדינות בהן אתה רוצה לעשות עסקים. אם השוק הישראלי לא מעניין אותך, אין סיבה להגיש כאן. בשנה הראשונה מספיק להגיש בקשה במדינה אחת. אף אחד לא מגיש בקשת פטנט ב 180 מדינות, אבל אם תחסום את ארה"ב, אירופה וסין מצבך יהיה מצוין.

  2. בקשת הפטנט צריכה להתייחס לחידוש של המוצר הסופי. אפילו אם הוא היה בנוי כולו מטכנולוגיות ידועות, אם הסה"כ יוצר מוצר חדש, אזי המוצר החדש הינו בר פטנט. הפטנט הינו על המוצר הסופי ולאוו ד'ווקא על כל מרכיב ומרכיב בו.

  בברכה,

  גדי

  תגובה
 • 00:09, 29 באוגוסט 2014

  אוקי, תודה רבה לך גדי,
  פשוט יש כמה שאלות שברחו לי מהראש ולא שאלתי בייעוץ החינמי הראשוני שהייתי בו.
  אז רציתי לוודא, מוזר שהעו"ד לא ציין בעצמו שאין זה טבעי שהפטנט יחול גם על השווקים האחרים שהזכרתי מאחר וציינתי שמן הסתם יהיו חברות גדולות מוכרות שיתעניינו במיזם שלי...

  ואחלה, הרגעת אותי, כי אכן אין בכוונתי להמציא את הגלגל בדרך לחדשנות שאני מתכנן להביא, לכן מן הסתם שאשתמש בפתרונות קיימים בדרך אל המוצר הסופי שאני מוביל.

  תודה רבה לך,
  אבי

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  22:17, 29 באוגוסט 2014

  בכיף! אם תרצה עזרה עם הפטנט עצמו, אתה מוזמן לפנות אלינו.

  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.