הגנה על מוצר חדש - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אלירן

  נשלח ע"יאלירן 19:04, 2 בספטמבר 2014

  שלום, אני ועוד שותף הגינו רעיון לשלב בין מוצר קיים בשוק עם שידור לאפליקציה שנבנה וביחד ליצור מוצר חדשני ואפקטיבי לחיי היום-יום. רצינו לדעת בשלב ראשוני כשאנו פונים לעורכי דין ואנשי מקצוע לחוות דעת ראשונית, כיצד אנו יכולים לשמור על הרעיון שלנו? הרי לכל אדם שנגיע נצטרך לספר על הרעיון ומפחידה אותנו המחשבה שמישהו יוכל להעביר אותו הלאה ואולי לייצר אותו לפנינו. אשמח לתשובה בנושא. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  19:43, 2 בספטמבר 2014

  שלום אלירן,
  יש לך שתי דרכים להגן על הרעיון שלך, ואתה יכול להשתמש בדרך אוחת או בשני הדרכים גם יחד:
  1. להתחתים את הצד השני על הסכם סודיות. דרך זולה ומהירה. החסרון הגדול הוא שיש צדדים שלא יסכימו לחתום, וגם אם יחתמו ההסכם מחייב רק אותם. אם צד אחר יעתיק אותך הם לא אחראים אלא אם כן תצליח להוכיח בבית משפט שהם גילו את הרעיון לצד ג'.
  2. לפנות לעורך פטנטים ולהגיש בקשת פטנט. דרך ארוכה ויקרה יותר, אבל היחידה שיכולה להגן עליך (בהנחה שתקבל פטנט) בפני כל אחד.
  דרך אגב, עורכי דין ועורכי פטנטים מחוייבים לשמור על סודיות כך שאין צורך להחתימם על הסכם סודיות.
  בהצלחה,
  גדי

  תגובה
 • 20:15, 2 בספטמבר 2014

  שלום גדי,
  קודם כל תודה על ההתייחסות.
  שנית, זה בדיוק החשש שלנו שהרעיון יכול "לזלוג" למישהו אחר ואז לך תוכיח שאותו אחד שהתייעצת איתו בעצם השתמש בו והעביר למישהו אחר למרות שמדובר כביכול בעורכי דין ועורכי פטנטים.
  האם זהו חשש מוגזם או מוצדק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  23:14, 2 בספטמבר 2014

  שלום אלירן,
  בגדול החשש שלך מוגזם לגבי עורכי פטנטים או עורכי דין, המחוייבים בשמירה על סודות לקוחותיהם ויכולים לאבד את רשיונם אם ימעלו באימון הלקוחות שלהם. בתור עורך פטנטים אני יכול להגיד לך שלא שמעתי מעולם על שום מקרה בארץ שעורך פטנטים הואשם בגניבת רעיון של לקוח שלו. כל אחד והמקצוע שלו.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 17:15, 3 בספטמבר 2014

  תודה רבה, הרגעת אותי במעט

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.