תהליך רישום פטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • ניצן

  נשלח ע"יניצן 14:46, 10 בספטמבר 2014

  היי גד, יש לי 2 שאלות ברשותך: 1.אני בשירות קבע בצבא, אני רוצה לרשום פטנט בתחום שהוא לא קשור לצבא, בתחום מוצרי ביית חשמליים פשוטים, האם במידה ואני ארשום אותו תוך כדי הצבא יש לצבא אחוזים ממנו?? למרות שאני מפתח אותו דווקא בסופ"שים ובחופשים כי כיודע אין בצבא אינטרנט אזרחי לכן העבודה היא כולה בימי החופש.. ובכללית מתי מותר למעסיק לתבוע אחוזים מפטנט גם אם תחום הפטנט שונה מתחום שבו מועסק השכיר? 2. אם אני שלחתי בקשת פטנט וכיודע מענה ראשון יכול לקחת המון זמן, האם בזמן הזה אני כבר יכולה לשווק את המצור על סמך הגשת בקשה פטנט בלבד, הכוונה האם פיתוח המוצר לא יפגע בדין קדימה של הפטנט? ממש מודה העזרה. ניצן

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  16:54, 10 בספטמבר 2014

  שלום ניצן,
  1. ע"פ החוק אתה חייב לדווח לצבא (החוק אומר לנציב שירות המדינה) על כל אמצאה שהמצאת, לפני הגשת בקשת הפטנט. הצבא יכול לדרוש בעלות על האמצאה רק אם היא קשורה לצבא, אבל אתה חייב לדווח על כל אמצאה שאתה מגיש עליה בקשת פטנט.אגב, אין חשיבות אם אתה מפתח את האמצאה בזמנך החופשי בבית או בצבא.
  2. מרגע שהגשת בקשת פטנט, אין מניעה לשווק או לפרסם את המוצר, בתנאי שהוא מתואר בבקשה. חשוב להבין, שלא תהיה לך הגנה מפני מעתיקים עד שהפטנט לא יאושר.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 18:50, 10 בספטמבר 2014

  ואם הפטנט לא קשור לצבא, האם הוא יכול לדרוש על חלק ממנו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  22:39, 10 בספטמבר 2014

  אם הפטנט לא קשור לטכנולוגיות צבאיות, או לתחום תפקידך בצבא, הצבא לא יבקש בעלות על הפטנט. למרות זאת, עדיין חובה עליך לדווח לצבא לפני הגשת הפטנט.

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.