איורים בפטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • שמוליק

  נשלח ע"ישמוליק 12:29, 10 באוקטובר 2014

  היי גד, שאלה בקשר לכתיבת פטנט, מפאת עלות גבוהה לכיתב פטנט אני מנסה לכתוב באופן עצמי פטנט קטן, האם האיורים בפטנט חייבים להיות מעל מספר מסויים? או נגיד אפשר ציור אחד או בכלל בלי ציורים? ואפשר לרשום ביד חופשית או חייבים תוכנת סרטוט? ואם כן, איזה תוכנה ממולצת לשרטוט תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  00:42, 11 באוקטובר 2014

  שלום שמוליק,
  קודם כל אין חובה להגיש שרטוטים כלל. השרטוטים בדרך באים להמחיש בצורה טובה יותר מבנה מערכת, תרשים זרימה וכו' אבל מספר השרטוטים נתון לשיקול דעתך.
  אם אתה מגיש בקשת פטנט פרוביזורית בארה"ב, אין להם שום דרישות פורמליות ואתה יכול להגיש את השרטוטים איך שמתאים לך, העיקר שיהיו קריאים.
  אם אתה מגיש בקשה רגילה, השרטוטים צריכים לענות לדרישות פורמליות, ולהיות משורטטים ע"י מחשב (לא משנה איזו תוכנה) ולא ביד. כנס לגוגל פטנט ותסתכל על הפורמט של האיורים, זה יחסית ממש לא מסובך טכנית.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 22:10, 11 באוקטובר 2014

  תודה רבה, עוד שאלה שעולה, אם אני רושם את הפטנט על שם מישהו אחר, מה נדרש בעתיד אם רוצים לשנות את הבעלות למישהו אחר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  23:06, 12 באוקטובר 2014

  שלום שמוליק,
  אין שום בעייה להעביר בעלות על פטנט. בעל הפטנט צריך לחתום על מסמך העברה. תלוי במדינה, לפעמים צריך לשלם גם אגרה ממשלתית, בנוסף לשכר טרכת עורך הפנטנטים שמגיש את המסמכים.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.