שאלה נוספת על פטנט למוצר הנסמך על מוצרים אחרים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 18:14, 16 בנובמבר 2014

  שלום רב, אודה לתשובתך על השאלה החליפית הבאה ונגזרותיה שתהיה לדעתי תשובה זהה לשאלה על הפטנט/הרעיון האמיתי שלי: האם אפשר להגן בפטנט על מוצר שהוא צלוחית בעיצוב מיוחד מעץ, המיועדת לעשות ביצה "עין" במיקרוגל? (יש צלחות מעץ בשוק, יש מחבתות לביצים יש תנורי מיקרוגל מוגני פטנט אבל אין את המוצר הספציפי הנ"ל). אם כן, מהי להערכתך עלות רישום פטנט כזה בארץ (טווח מחירים, לא מחיר מדויק)? האם חייבים לרשום את הפטנט בחו"ל כדי להיות מוגנים מהעתקות באירופה וארה"ב? אם כן מהו טווח העלות לכך? תודה רבה, יגאל

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  12:26, 17 בנובמבר 2014

  שלום יגאל,
  תיאורטית ניתן להגן על מוצר כזה בפטנט ו/או מדגם.
  באופן עקרוני, בכל מדינה בה אתה רוצה הגנה את צריך להגיש בקשה לפטנט ו/או מדגם, ורק אחרי שהבקשה מאושרת יש לך הגנה באותה מדינה.
  העלויות משתנות ע"פ המדינה והאמצאה שלך. אתה מוזמן להרים לי טלפון (המספר למעלה) ואדבר איתך על מחירים בפרטי, אחרי שאקבל טיפה יותר פרטים על האמצאה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.