מכירת רעיון לשדרוג מוצר קיים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 14:22, 10 בדצמבר 2014

  שלום רב. יש לי רעיון (לא פטנט) מאוד שימושי לגבי שדרוג של מוצר קיים כבר . חפרתי בכל האתרים ולא קיים דבר כזה באף מקום. זה משהו מאוד מאוד פשוט.בר ביצוע באופן מיידי ומובטח הגדלת מכירות לאותה חברה שתצא עם זה ראשונה כבר מרגע הנחת המוצר על המדף. ואפילו לא מדובר פה בהשקעה כספית גדולה השאלה שלי אם אפשרי למכור דבר כזה לחברה תמורת אחוזי מכירה/סכום מסויים ואם כן איך ?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  14:43, 10 בדצמבר 2014

  שלום אדם,
  קודם כל, רעיון לשדרוג מוצר קיים הוא בהחלט בר פטנט. הפטנט (בהנחה שינתן) יהיה רק על השדרוג ולא על המוצר הבסיסי. זוהי הדרך הכי נכונה להבטיח את הזכויות שלך.
  אתה יכול לנסות ולנהל משא ומתן עם החברה למסירת הרעיון שלך, הבעייה היא שאחרי שתגלה להם במה מדובר הם לא באמת יצטרכו אותך, ועד שלא תגלה מן הסתם לא יחתמו איתך על חוזה. אתה יכול לנסות ולהחתים אותם על הסכם סודיות, אבל לא כל החברות חותמות על הסכם סודיות, מסמך שוהא לכשעצמו קשה לאכיפה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 14:51, 10 בדצמבר 2014

  קודם כל תודה על המענה המהיר.
  תיארתי לעצמי שיש פה בעיה במכירת רעיון נטו אבל מדוע חברה לא תרצה לחתום על חוזה לפני הצגת הרעיון?
  נניח שאוכל לעשות להם כלכולציה לפני הצגת המוצר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  14:59, 10 בדצמבר 2014

  יש חברות שיש להם הרבה צוותי פיתוח, והם לא רוצים להגביל את עצמם לחתום על סודיות למשהו שהם לא יודעים עליו. הגישה שלהם היא, אם מגיע לך פטנט תרשום אותו, אנחנו לא מתחייבים שאין מישהו אצלנו שכבר עובד על זה.
  אבל, זה הכל שאלה של משא ומתן נטו. הבעייה שלך היא אם תצטרך לגלות את הרעיון והם לא יצטרכו אותך יותר. יהיה לא פשוט לתבוע אותם אח"כ.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 15:00, 10 בדצמבר 2014

  הבנתי אוקיי תודה על הייעוץ

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.