שאלה כלליתבנושא פטנטים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 08:16, 9 בפברואר 2015

  שלום, אני מתעניין בייבוא מוצר לארץ. המוצר מיוצר בסין ומיועד לשיווק בארץ וגם בארצות הברית. בחיפוש ברשם הפטנטים האמריקאי גיליתי כי יש פטנט על מוצר דומה, המציין כי מטרתו לפתור את הבעיה שלשמה קיים המוצר אלא שהוא מוגדר רק לילדים. כמו כן לא מוגדר בפטנט מאיזה חומר יהיה עשוי אלא רק מה תכונות החומר - החומר אמור להיות עמיד לחום. שאלתי היא האם הפטנט הוא אך ורק למטרה שעליה מצהיר הממציא כי ההצהרה היא שהוא מיועד לילדים בעוד שהמוצר שלי מיועד לכלל האוכלוסיה, הוא לא מגדיר את החומר ואילו המוצר שלי עשוי סיליקון, שעמיד כידוע לחום? אודה לעזרתך, בברכה רוני

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  10:38, 9 בפברואר 2015

  שלום רוני,
  ברמה הכי כללית, ההגנה של פטנט (מאושר, לא בקשת פטנט) נקבעת ע"פ ההגדרה של התביעות שלו (claims).
  צריך להשוות את התביעות של הפטנט שקובל עם המוצר שאתה מתכוון לשווק בארה"ב ולראות האם ישנה הפרה פוטנציאלית של הפטנט. רק איש מקצוע (עורך פטנטים) יכול לתת לך חוות דעת מדויקת כאן. ישנם הרבה ניואנסים לבדיקה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.